Greenbox Stüdyo Nedir?

Greenbox Stüdyo Nedir?

Çekimi zor, tehlikeli hatta imkansız sahneleri, greenscreen adı verilen uygulama ile kolaylıkla çekebilirsiniz. Chrome Key adı verilen uygulamanın en çok tercih edileni olan greenscreen ile iki farklı görüntüyü birleştirebilirsiniz.

Greenbox’ın önünde sahnenizi tamamladıktan sonra, arka fona uygun görüntü eklenir. Bu özelliklerden faydalanabileceğiniz yerler GreenBox Stüdyo ’lar olmaktadır.

Günümüz teknolojisinde, greenbox kullanılmadan çekim tamamlayan firma yok denecek kadar azdır. Hava durumu programlarından, sinema filmlerine kadar birçok alanda Greenscreen teknolojisini görmek mümündür.

 

Hem fiyat avantajı hem de post prodüksiyon açısından faydaları çok fazladır. Örneğin; yurt dışında birkaç sahne çekmeniz gerekiyorsa, tüm ekibi yurt dışına götürme maliyeti oldukça fazladır. Tüm ekibinizi oraya taşımak yerine Greenscreen ile sahne arkasına dilediğiniz görüntüyü yerleştirebilirsiniz. İtalya’da romantik bir sahne istiyorsanız, Greenbox ile Aşk Çeşmesi’nde çekim yapmış izlenimi yaratabilirsiniz. Ya da tehlikeli bir sahne çekiyorsanız, Greenbox stüdyo ortamında tehlikeyi minimuma indirebilirsiniz. Bunlara ek olara; özel efekt uygulamak için de oldukça uygun olan Greenbox stüdyoları ile animasyon uygulamak çok daha kolay olacaktır.

 

Greenbox ile yapılan çekim sırasında oyuncunun yeşil tonlarında giymemesi, yeşil tonlarında obje bulundurulmaması sağlanmalıdır. Ten renginde en az bulunan renk olması nedeniyle seçilen yeşil renginin sahnede bulunması post prodüksiyon sürecinde sıkıntı yaratacaktır. Görüntünün ve arka yeşil sahnenin renklerinin net görünmesi amacıyla ışık kullanımı hayati değer taşımaktadır.