logo

Neden Google Adwords Kullanmalıyım?

Neden Google Adwords Kullanmalıyım?

Online Pazarlama ve Google Adwords içiçe geçmiş iki kavramı oluşturuyor.

Potansiyel müşterileriniz bir ürün hakkında detaylı bilgi araması yapmak istediklerinde Google arama motoruna başvuruyorlar. Adwords kullanmanız durumunda, müşterilerinizin sizi bulma şansı artacaktır.

Özellikle küçük işletmeler için Google Adwords altın niteliğinde bir öneme sahip. Site trafiğini ve tık sayısını arttıran Adwords ile ürünlerinizi pazarlayabilir böylece satış rakamlarınızı arttırabilirsiniz.

Bu yazımızda, sizlere Google Adwords’un neden gerekli ve vazgeçilmez bir unsur olduğunu detaylarıyla paylaşacağız.

1. Google Adwords ile müşterileriniz size acı çekmeden ulaşacaklar.

İşletme türünüzden bağımsız olarak, ister küçük, ister büyük işletme olun, Google arama motorunda ilk sayfada yerinizi alacaksınız. Müşteriniz iletişim bilgilerinize, ürünlerinize, lokasyonunuza kolaylıkla erişebilecek.

Küçük işletmelerin organik yöntemlerle ilk 10 arama sonucunda  bulunması, büyük ve kurumsal işletmelere göre çok çok zor bir olay. Fakat Adwords ile, büyük olup olmamanıza bakmadan en üst sırada yer alırsınız.

 

2. Google Adwords Yerel Müşteri Kitlenize Ulaşmanızı Sağlar.

Adwords size lokasyon hedefi opsiyonu sunacaktır. Eğer lokasyon bazlı çalışan bir işletme iseniz (restaurant, cafe vb.) veya sadece ülke içi veya bazı şehirlere teslimat yapabilen bir e-ticaret sitesi iseniz bu lokasyon belirleme özelliği ile hedef müşteri kitlenize kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Ayrıca doğru hedef kitlesine ulaştığınız için paranız da çöpe gitmeyecek.

Google Adwords ile; hedeflediğiniz ülkeye, bölgeye veya belirli bir uzaklığa erişebilirsiniz. Ya da hedef bölgelerinizi tek tek belirlemek yerine; istemediğiniz bir bölgeyi hedef bölgenizden çıkarabilirsiniz. Bu sayede hedefiniz olmayan müşterilere reklam vermeyerek maliyetinizi düşüreceksiniz.

3. Arama Yapan Kullanıcılar, Google Adwords ile Lokasyonunuza erişebilecek.

Reklamınız ile birlikte Google Map konumunuza erişilebilir olacak. Bu sayede müşterileriniz sizi daha kolay bulabilecekler.

 

4. Google Adwords ile İletişim Bilgilerinize Kolaylıkla Erişilebilecek.

Google Adwords ile reklamınızın altına telefon bilgilerinizi, adresinizi, aplikasyon linkinizi, site linkinizi paylaşabilirsiniz. Bu bilgiler mavi renkle görünür olup, reklam tanımı altında yer almaktadır.

Ne kadar çok iletişim bilgisi eklerseniz, müşterilerin size ulaşma şansı o kadar artacaktır. Ve de bunun için Google Adwords reklamı ücreti dışında ekstra bir maliyet ödemeyeceksiniz.

Diyelim ki bir restaurant sahibisiniz, belirli lokasyondan size ulaşan müşterileriniz, reklamınızın altına bıraktığınız telefon numarasından size kolaylıkla erişebilir. Telefon numarasına verdiğiniz reklam üzerinden aradıklarında ayn Adwords gibi tık başı ücrete tabii tutulursunuz.

 

5. Google Adwords ile hedef anahtar kelime belirleyebilirsiniz.

Daha önceden belirlemiş olduğunuz anahtar kelimeler ile hedef müşteri kitlenize direkt ulaşabilirsiniz.

 

6. Google Adwords, müşterinizi takip edebiliyor.

Eğer bir internet sitesine girip bir süre arama yaptıysanız, sonrasında reklam olarak girdiğiniz sitenin görsellerini hatta baktığınız bir ürünün görselini görmeye başlarsınız.

 

7. Mobil müşterilerinize her an ulaşabiliyor.

Yolda geçerken kahve içmek istediğinizde, telefonunuza baktığınız anda google adwordste sahip olan işletmeler üst sıralamalarda olacaktır.

 

8. Google Adwords ile Ölçülebilir Sonuçlar alabilirsiniz.

Site trafiğinizi, marka bilinirliğini, satış artışını gözlemleyebilirsiniz.

Leave a comment